Apartament Złota 44 Warszawa 250m2

Powierzchnia projektu: 250 m2

Złota 44 to prestiżowy adres w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni do współpracy przy aranżacji wnętrza apartamentu o powierzchni 210 m2 na jednym z najwyższych pięter. Widok za oknem zapiera dech w piersiach!

W czasie projektowania zależało nam na zachowaniu tego widoku. Stylistyka wnętrza miała podążać za otwartym widokiem na zachodnią i południową stronę stolicy. Wszystkie pomieszczenia tworzą swobodną, otwartą przestrzeń. Chcieliśmy, by była zdefiniowana powtarzającymi się, ale różnymi formami i materiałami, nawiązując do różnorodności w zabudowie stolicy.

Zależało nam przede wszystkim na tym, aby mieszkanie z oszałamiającym widokiem na panoramę stolicy odzwierciedlało zróżnicowaną specyfikę miasta. To był punkt wyjścia do projektowania.

Klasę apartamentu podkreślają surowe materiały i wykończenia najlepszej jakości. Betonowy sufit to wyraźny industrialny motyw, zastosowany w zestawieniu z miedzią, szlachetnymi kamieniami – czarnym, bogato użylonym Pietra Gray oraz żółtym kwarcytem nabiera elegancji. Całość kompozycji uspokaja naturalne drewno egzotyczne – mango oraz eukaliptus.

Poszczególne strefy przestronnego apartamentu oraz funkcje pomieszczeń nie wyznaczają ściany, oraz drzwi, lecz subtelne przymknięcia meblami, szkłem lub światłem — zależało nam na tym, aby właściciel czuł olbrzymią swobodę i płynność przestrzeni, która dzięki dyskretnym zabiegom aranżacyjnym oraz dużej liczbie luster wydaje się jeszcze większa.

Centrum apartamentu to salon, w którym uwagę zwracają swobodnie zawieszone liny świetlne lamp Noon TNK.01 L oraz klasyczne połączenie czerni i bieli. Dominującym meblem jest tu przeszklona, emanująca łagodnym światłem witryna z frontami, w których widoczne są inspiracje geometrią właściwą dla stylu art deco. W centralnym punkcie ustawione zostały sofy o łagodnych zaokrągleniach.

Strefa wypoczynkowa dyskretnie przechodzi w jadalnię. Tu najważniejszym meblem jest dynamiczny stół Sharp projektu Tissu, przy którym stanęły tapicerowane niebieskim welurem krzesła włoskiej firmy Casamania & Horm. Jadalnię oświetlają ręcznie wytwarzane szklane lampy Bomma z Czech, których przypominające krople rosy abażury łagodzą szklano-kamienny stół.

Kuchnię, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie jadalni, tworzy wolnostojący moduł – zaokrąglona kapsuła, w którym umieszczony został ciąg kuchenny, jest zamykany frontami z postarzanych luster. Towarzyszy jej kuchenna wyspa ze szczotkowanej stali z blatem wykonanym z kamienia Piertra Grey. Zabudowa kuchenna z piekarnikiem i ekspresem do kawy powtarza motyw ażurów art deco w salonie. W kuchni proste formy przełamane zostały plastyczną lampą ze zwieszonym sznurem światła – oprawą Luke Lamp CO. Przy wyspie kuchennej postawiono stołki barowe o tapicerce w odcieniu mchu.

Tutaj wpisujemy tekst

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Część prywatna apartamentu składa się z gabinetu, sypialni oraz połączonej z nią łazienki. Granicę między pokojem do pracy, a pomieszczeniem do spania wyznacza częściowo przeszklony, podświetlony regał, w którym ponownie pojawiają się motywy stylizowane na art deco. Nad przezroczystym wykonanym ze szkła biurkiem marki Reflex rozwieszono lampy Flos WireLine. Wspaniały, wygodny czerwony fotel to Concord firmy Capdell. Wybija się na tle tapety „Powitanie deszczu” projektu Frezo. Za przeszkloną ścianą znajduje się sypialnia połączona z łazienką i garderobą. W sypialni stanęło olbrzymie łóżko oraz fotel Etcetera lounge chair.

Do łazienki master wchodzi się z sypialni. Dominuje czerń i biel. Resztę futurystycznej aranżacji dopełnia barwione szkło, ryflowany mdf w kolorze oliwki. Oświetlenie w łazience master ma za zadanie podkreślić kształty i faktury. Jest niewidoczne, jedynie lampy przy lustrze po dwóch stronach umywalki pełnią funkcję dekoracyjną.

Łazienka dla gości, która przenosi nas na drugą stronę lustra, wykończona jest kwarcem położonym na podłodze, barwionym szkłem na ścianach i na zabudowie oraz lustrem. Pomieszczenie zdobi grafika z zaprojektowaną przez Tissu okrągłą lampą na indywidualne zamówienie. Centralnie wyeksponowana została umywalka projektu Antonio Lupi, nad którą wisi oryginalna bateria-łza marki Gessi.