Postaw na… egzotykę w Twoim domu – Trendy w projektowaniu wnętrz 2018

Postaw na… egzotykę w Twoim domu – Trendy w projektowaniu wnętrz 2018

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach? Chyba prawie każdy. A co, jeśli to wszystko możesz mieć na wyciągnięcie ręki? Błękitne niebo, dzikie zwierzęta, kokosowe palmy? Sposobów jest kilka, a efekty zachwycające. Zatem przywitajmy nowy trend tego roku.

(Pinterest)

Top 1: Palmy

To oczywiście liście palmy, jako nieodzowny, a tym samym ponadczasowy element każdego egzotycznego wnętrza. Cieszy się ogromną popularnością i pojawia praktycznie wszędzie. Niemniej jednak motyw kwiatów jest tutaj szczególnie istotny i nie może pozostać zapomniany. Egzotyczne kwiaty także królują w tym sezonie i to w wersji XXL, dzięki czemu możemy poczuć się jak w tajemniczym ogrodzie.

(Pinterest)

Top 2: Afryka

Wnętrza w stylu afrykańskim są przede wszystkim harmonijne i przestronne. Dominują tutaj kolory ziemi, które sprawiają, że w spokoju możemy obcować z naturą we własnych czterech kątach. Istotnym elementem tego stylu jest nacisk na detale, takie jak: tkaniny, tapety, maski czy też ludowe ręczne wyroby. W całości da to ciekawe połączenie nowoczesności z czymś pierwotnym.

(Pinterest)

Top 3: W barwach ryżu i bambusa

Inspiracje płynące ze Wschodu, to festiwal gorących barw i wzorów. Idealnie współgrających ze sobą czerwieni, amarantu oraz odcieni pomarańczy. Orientalne wnętrze, to przede wszystkim kolorowe tkaniny, hafty i aplikacje, dzięki czemu wnętrze nabierze zmysłowości, bez wrażenia przesady i kiczu.

Aranżacja wnętrz to nie lada wyzwanie. Jednak przy odrobinie fantazji, każdy może ożywić swoje mieszkanie za pomocą gry kolorów i wzorów. Dodawając nietypowe połączenia sprawisz, że całość emanuje pozytywną energią, a Ty pokażesz swój własny styl.

Share post: