Oświetlenie ledowe, a oświetlenie dekoracyjne

Oświetlenie ledowe, a oświetlenie dekoracyjne

Sztuczne światło, pochodzące z żarówek, w naszych domach i mieszkaniach spełnia przede wszystkim funkcję użyteczną. Współcześnie jednak rodzaj oświetlenia dobieramy także ze względu na jego walory dekoracyjne. Możne je zastosować w taki sposób, że wpływa ono na przykład na:

  • optyczne powiększenie pomieszczeń
  • energię i klimat w nim panujący
  • samopoczucie osób przebywających w danej przestrzeni

Dziś najczęściej decydujemy się na oświetlenie typu LED, ponieważ pozwala ono uzyskać sporą energooszczędność. Zwykłe żarówki czy świetlówki są droższe w użytkowaniu i nie pozwalają na oszczędzanie energii, dlatego są one już pomału wycofywane z produkcji. Same żarówki ledowe nie są tanie, ale w przeliczeniu na czas jaki nam posłużą, wynik jest na plusie.

Bardzo popularne przy nowoczesnym aranżowaniu wnętrz jest oświetlenie dekoracyjne LED w postaci pasków czy taśm. Te najczęściej są mocowane w witrynach mebli, na półkach, obrazach, przy schodach, przy sufitach, na granicach dolnych mebli kuchennych i innych kątach. Mogą być również modną ozdobą w łazience. Pomysłów jest wiele. Na rynku dostępne są rozmaite kolory i designerskie wzory. Jest w czym wybierać. Pamiętajmy, aby zachować umiar i nie przesadzić z ilością i kolorami diod, bo efekt może okazać się mało satysfakcjonujący.

Żarówki ledowe, jako światło dekoracyjne, dają niewielką ilość światła, gdyż mają jedynie lekko doświetlać, dawać ciekawe iluminacje świetlne, z reguły z pominięciem znaczenia użytkowego. W przypadku zastosowania w okolicy schodów ta funkcja jest jednak bardzo pomocna – szczególnie nocą. Nie trzeba zapalać górnego światła, aby dotrzeć tam gdzie chcemy.

Planując remont, a przy tym chcąc zastosować dekoracyjne oświetlenie ledowe, zdecydujmy się na profesjonalną firmę, która zaprojektuje wszytko tak, aby efekt wizualny był jak najkorzystniejszy. W tym celu można poszukać takiej firmy w przez Internet. Wystarczy wpisać np. projektowanie wnętrz Warszawa. Na pewno pojawi się mnóstwo ofert z interesującej nasz okolicy.

Share post: