Jak urządzić mieszkanie – także na wynajem lub sprzedaż?

Jak urządzić mieszkanie – także na wynajem lub sprzedaż?

Aranżacja wnętrza w nowym mieszkaniu nie jest najłatwiejszym zadaniem, niezależnie od tego czy wybieramy projekt wnętrza dla siebie, na wynajem lub pod sprzedaż. Problem odpowiedniego urządzenia wnętrza jest wielowymiarowy, dotyczy różnych obszarów, na które czasem nawet nie zwracamy uwagi, a które później potrafią znacznie komplikować właściwe prace. Z lektury tego tekstu dowiesz się jak zaaranżować swoje mieszkanie oraz jak przygotować samodzielnie lub z pomocą specjalisty projekt wymarzonego wnętrza.

 

Wnętrze domu

 

Od czego zacząć aranżację wnętrza?

Kiedy zdecydowaliśmy, że potrzebujemy wygodnej, funkcjonalnej kuchni, przestronnego salonu z wydzielonym kącikiem do pracy oraz cichej sypialni pora zacząć aranżowanie wnętrz, które widzimy oczyma wyobraźni,

W aranżacji wnętrz jednym z najbardziej istotnych elementów jest dobranie odpowiedniego oświetlenia, które nie tylko ma zapewnić użytkownikom mieszkania odpowiedni komfort życia i pracy, ale też które ma znaczący wpływ na klimat panujący
w całym wnętrzu. Warto pamiętać, aby projekt wnętrz uwzględniał różne rodzaje oświetlenia w różnych pomieszczeniach, to pozwoli nam, w zależności od pory dnia korzystać z tego rozwiązania, które odpowiada nam najbardziej.

Innym istotnym elementem w projektowaniu wnętrz jest wybór dominującej kolorystyki oraz stylu, w jakim chcemy się poruszać przy dobieraniu mebli i dodatków. Najbardziej uniwersalnym wyborem jest biel, która może być zestawiana z dowolnymi barwami i która nadaje wnętrzom lekkości optycznie je powiększając. Po biel warto sięgać także wtedy, gdy zależy nam, aby aranżowane wnętrze miało ponadczasowy, uniwersalny charakter. Zawsze możemy przecież wymienić pewne dodatki i akcesoria, które będą szły
z duchem czasu, bez potrzeby kompleksowego ingerowania w bazowy projekt wnętrza.

Kolejny krok to rozmieszczenie mebli i strategicznych przedmiotów oraz urządzeń. Aranżowanie wnętrza wymaga od nas decydowania czy telewizor ma wisieć na ścianie czy stanąć na półce RTV, czy w naszej łazience znajdzie się kabina prysznicowa czy wanna
z prysznicem. Przykłady można mnożyć, jednak trudno polemizować ze stwierdzeniem, że dobrze zaprojektowane wnętrze według przemyślanych założeń to najprostszy sposób na zaoszczędzenie naszego cennego czasu i pieniędzy.

Aranżowanie wnętrz w Warszawie, ale też w każdym innym mieście to czasochłonny proces. Im więcej energii mu poświęcamy, tym bardziej jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego niezależnie czy chodzi o wygodne mieszkanie w urządzonym, według projektu wnętrzu czy o zysk z jego wynajmu lub sprzedaży.

 

Wnętrze domu jednorodzinnego

 

Wynajmuję mieszkanie – jaki projekt wnętrza wybrać?

Na wynajęcie mieszkania najczęściej decydują się młodzi ludzie, którzy często dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dorosłym życiem, nową pracą lub miastem. Nic zatem dziwnego, że zwracają uwagę na to, aby ich tymczasowy dom był nie tylko funkcjonalny, ale też ładny i zbliżony do ich wyobrażenia o własnym M. Dlatego, osoby aranżujące wnętrza w Warszawie przeznaczone na wynajem coraz bardziej dbają, aby były to miejsca nowoczesne, wygodne, przestronne i na tyle uniwersalne, aby trafić w różne gusta.

Wynajmujący często zwracają uwagę także na to, aby projekt wnętrza, na którego realizację się decydują pozwalał na ewentualne modyfikacje, lifting wnętrza czy też drobne remonty. Podobnie, jak w przypadku aranżowania własnego mieszkania warto postawić na jasną, uniwersalną kolorystykę, którą później możemy wzbogacić i uzupełnić o odpowiednie dodatki kolorystyczne nadające wnętrzu ostateczny charakter. Najemcy z reguły poszukują umeblowanych mieszkań, w których mogą zamieszkać w zasadzie od zaraz. Poza tym, że kluczowa jest dla nich obecność w wynajmowanym mieszkaniu podstawowych urządzeń
i mebli, dużą wagę przykładają też do detali, które decydują o ich ostatecznej decyzji.

W Warszawie aranżacja wnętrza na wynajem wymaga zatem dokładnego określenia komu chcemy wynająć mieszkanie, a następnie zadbania o szczegóły. Ważne jest, aby dla studenta przewidzieć w projekcie wnętrza wygodne krzesło i biurko, dla rodziny z dziećmi miejsce do wspólnych zabaw, a dla singli łatwo zmywalne kafelki w kuchni lub łazience.

 

Wnętrze domu

 

Aranżacja wnętrza w mieszkaniu na sprzedaż

Powody dla których sprzedajemy mieszkania są różne i niezależnie od tego czy akurat szykujemy się do kupna większego metrażu czy też po prostu zarabiamy na kupowaniu
i sprzedawaniu lokali, warto zadbać o odpowiednie zaprojektowanie ich przestrzeni. Profesjonalni sprzedawcy nieruchomości znają wiele sztuczek, dzięki którym nawet na pozór niezbyt atrakcyjne mieszkanie prezentuje się o wiele lepiej. Czasem wystarczy dodanie lub wymiana zaledwie kilku elementów, które przesądzają o ostatecznym wyglądzie aranżowanego w ten sposób wnętrza.

Osoby poszukujące mieszkań na sprzedaż są jeszcze uważniejszymi obserwatorami, niż wynajmujący. Nic dziwnego, w końcu zamierzają kupić miejsce, w którym zatrzymają się na dłużej. Jeśli decydujemy się na sprzedaż umeblowanego mieszkania, musimy dokładnie przemyśleć aranżację wnętrz, na którą ostatecznie się zdecydujemy. Pomieszczenia przeznaczone na sprzedaż powinny być dobrze oświetlone, odświeżone i czyste. Wywoływaniu w przyszłych nabywcach wrażenia świeżości projektowanych wnętrz na sprzedaż sprzyja (dokładnie tak!) użycie jasnych barw. Aranżacje wnętrz przeznaczonych na sprzedaż w Warszawie powinny składać się z mebli i dodatków o neutralnym
i uniwersalnym charakterze, nie powinny być też zbyt drogie. Takie podejście gwarantuje nam stosunkowo szybkie znalezienie nabywcy, który będzie mógł uzupełnić nasz projekt wnętrza o elementy, które nadadzą mu indywidualnego charakteru.

 

 

5 największych błędów, które popełniamy przy aranżowaniu wnętrz

            Aranżacja wnętrz mieszkalnych, mimo, że wydaje się być dość prostym zadaniem często wiąże się z kilkoma błędami. Oto te, które pojawiają się najczęściej:

  • nieumiejętne łączenie różnych stylów w samodzielnie wykonanych projektach wnętrz,
  • kopiowanie rozwiązań niepasujących do aranżowanego wnętrza,
  • brak spójności w kolorystyce i doborze dodatków oraz mebli,
  • niefunkcjonalność mebli lub pomieszczeń,
  • zbyt tanie lub zbyt drogie elementy wyposażenia, które trzeba wymieniać za często lub z którymi trudno się rozstać ze względu na cenę.

Niezależnie od tego czy aranżujemy wnętrze w Warszawie czy którymkolwiek innym mieście warto dokładnie zastanowić się nad tym jakie potrzeby oraz gusta mają osoby, którym przyjdzie w nim mieszkać. Zarówno przy wynajmie, jak i sprzedaży mieszkań najlepiej sprawdzają się projekty wnętrz, które przewidują lekkie meble o niedużych gabarytach, które łatwo przenosić. Warto zwrócić też uwagę na to, aby takie elementy wyposażenia wnętrza jak np. regały można było samodzielnie rozmontować, aby zastąpić je innym meblem lub tymczasowo przechować. Rosnącą popularnością cieszą się także elementy wyposażenia, które można w razie potrzeby przemalować lub przerobić bez ponoszenia przy tym dużych kosztów.

Share post: